lalkiZabawki dla dzieci, jak zresztą prawie wszystko dziś, kupujemy coraz częściej w hipermarketach. Niby sklep, jak każdy inny, zabawki na pierwszy rzut oka całkiem niezłe, ale może warto przyjrzeć się bliżej.

Hipermarkety kuszą klientów głównie niskimi cenami. Jeśli chodzi o zabawki, dodatkowym atutem jest duży wybór, porównywalny właściwie tylko z sieciowymi sklepami dla dzieci, a tych ostatnich w Polsce nie ma wiele- może dwa albo trzy. Na tym polu jednak hipermarket wygrywa ceną.

Oczywiście każdy świadomy klient wie, że niska cena nie bierze się znikąd. Zwykle jest to wynik, niestety, ale oszczędzania na jakości. Skutek jest taki, że spora część zabawek w hipermarketach jest nie najwyższych lotów- lalkom odpadają kończyny, superbohaterowie się szybko niszczą, a wiele zabawek zwyczajnie nie wytrzymuje starcia z dziecięcą energią. Hipermarkety za to wysforowały się na czoło stawki, jeśli chodzi o elektroniczne zabawki dla dzieci. Te są bardzo popularne, część rodziców zresztą traktuje je już jako obowiązkową część dzieciństwa, ale i w tym jest haczyk. Każdy niech sam sobie odpowie, czego można się spodziewać po elektronice za sto złotych. Są to jakieś urządzenia zapakowane w kruche tworzywo, mające trzy funkcje na krzyż, z których w ciągu dwóch dni używania jedna i tak przestanie działać.

W hipermarketach można jednak zwykle znaleźć także całkiem sporo sensownych zabawek: modeli, maskotek i puzzli. Wybór nie jest może powalający, ale za to stosunek jakości do ceny prezentuje się całkiem nieźle. Producentów puzzli jest niewielu, a w hipermarketach zwykle wystawiane są produkty kilku znanych firm. Jeśli zaś chodzi o modele, nie są to wysoce specjalistyczne, precyzyjne zabawki, za to w zupełności starczą dla trochę starszych dzieci jako zabawki, które być może kiedyś przerodzą się w prawdziwą życiową pasję.

Maskotki to oczywiście duży sektor. Są tu lepsze, są gorsze i są całkiem do niczego. Spora część, eufemistycznie to nazywając, nie grzeszy urodą, ale są i takie, za które rzeczywiście opłaca się zapłacić i które będą przez długi czas bawiły dziecko.

Wybór w hipermarketach jest duży, a ceny kuszące. W wielu przypadkach zakup zabawek dla dzieci właśnie w hipermarkecie jest niezłym pomysłem, ale zawsze warto krytycznie przyjrzeć się kupowanej zabawce.

Tagi , ,

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *